23 maja klasy czwarte wzięły udział w Dniu Otwartym Komendy Powiatowej Policji w Bytowie. Przy wejściu na policyjny parking, na którym były rozstawione stanowiska pokazowe i edukacyjne, uczniowie zostali miło powitani i poczęstowani cukierkami.Panie policjantki i panowie policjanci ciekawie opowiadali o swojej pracy. Dzieci mogły wsiąść do radiowozów, przymierzyć czapkę, kask, kamizelkę kuloodporną, założyć google, zobaczyć udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się opowiadanie o pracy psów tropiących. Uwieńczeniem pobytu na komendzie było wykonanie wspólnego zdjęcia z policyjną maskotką. Uczniowie wrócili do szkoły z większym bagażem wiedzy o pracy stróży prawa.

12 grudnia uczniowie klasy 2b wybrali się do Multikina, aby wspólnie obejrzeć film „Mikołaj i ekipa”.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy 6a pod opieką pani Karoliny Malek przygotowali wyjątkowy występ.

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1–3 do udziału w konkursie!
Szkoła Podstawowa nr 5 w Bytowie
im. majora H. Sucharskiego
ul. Młyńska 11, 77-100 Bytów